Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
08-06-2019NordTestløb EYOC/JWOCMarienlystparken, Aarhus
09-06-2019NordTestløb EYOC/JWOCHimmelbjerget
10-06-2019NordTestløb EYOC/JWOCHimmelbjerget
11-06-2019ØstCityOrienteringsløbKøbenhavns City
13-06-2019ØstSommerCup 2019Ravneholm/Geelskov
14-06-2019ØstMTBO DM SprintAntvorskov Kaserne - Slagelse.
15-06-2019ØstMTBO DM LangTisvilde Hegn
15-06-2019ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Tappernøje/Mogenstrup
16-06-2019ØstSjællandssprinten 3.-4. afd.Køge by
16-06-2019ØstMTBO DM MellemHedeland
16-06-2019ØstSM sprintKøge City
16-06-2019ØstSM sprintKøge City
16-06-2019NordTOP-SprintSkørping by
20-06-2019ØstSommerCup 2019Jonstrup Vang
22-06-2019ØstSkovCup finaleTisvilde Hegn
23-06-2019NordMidsommerløbetLøvbakkerne
04-07-2019SydVikingedystArrild Ferieby
05-07-2019SydVikingedystStensbæk Nord og Brogård
05-07-2019SydVikingedystStensbæk Nord
06-07-2019SydVikingedystBrogård
06-07-2019NordJWOC TourØstjylland
06-07-2019NordJWOC TourØstjylland
06-07-2019NordJWOC TourSilkeborg by
06-07-2019NordJWOC TourSilkeborg by
07-07-2019NordJWOC TourLyseng, Aarhus
07-07-2019NordJWOC TourLyseng, Aarhus
08-07-2019NordJWOC TourVelling-Snabegård
08-07-2019NordJWOC TourVelling-Snabegård
10-07-2019NordJWOC TourGjern
10-07-2019NordJWOC TourGjern
11-07-2019NordJWOC TourGjern
11-07-2019NordJWOC TourGjern
12-07-2019NordSkaw-DystenSkagen By og Kirkemilen Plantage
12-07-2019NordSkaw-DystenSkagen By og Kirkemilen Plantage
12-07-2019NordSkaw-DystenSkagen By
12-07-2019NordSkaw-DystenSkagen By
12-07-2019NordSkaw-DystenSkagen området
12-07-2019NordJWOC TourThorsø Bakker
12-07-2019NordJWOC TourThorsø Bakker
13-07-2019NordSkaw-DystenKirkemilen Plantage
13-07-2019NordSkaw-DystenKirkemilen Plantage
14-07-2019NordSkaw-DystenKirkemilen Plantage
14-07-2019NordSkaw-DystenKirkemilen Plantage
15-07-2019NordSprintløb i SæbySæby
28-07-2019NordViborg MTBO 6-daysForstbotanisk have
29-07-2019NordViborg MTBO 6-daysHavredal Plantage
30-07-2019NordViborg MTBO 6-daysEbeltoft Plantage
01-08-2019NordViborg MTBO 6-daysBroddingbjerg
02-08-2019NordViborg MTBO 6-daysUndallslund
03-08-2019NordViborg MTBO 6-daysFinderup
13-08-2019NordRanders by-orienteringRanders
16-08-2019ØstMTBO Kort MellemdistanceSt. Dyrehave og Egedam
17-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
17-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
17-08-2019ØstMTBO Dobbelt SprintRude Skov Nord, Bistrup Hegn
18-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
18-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
18-08-2019ØstMTBO LangRude Skov
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Syd1. DivisionsmatchHøjgaard Skov
25-08-2019NordTOP-SprintTerndruplund og Terndrup by.
27-08-2019ØstSenSommer cupForskellige skove
27-08-2019ØstSenSommer cupGribskov
31-08-2019NordMidgårdsormenMyrhøj/Uhrehøj
31-08-2019NordDM MellemRold Skov Hesselholt
01-09-2019NordMidgårdsormenMyrhøj/Uhrehøj
03-09-2019ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
05-09-2019NordAarhus FestugesprintLangenæs, Aarhus
08-09-2019Øst1-2 div 2. rundeStokkebjerg Skov
08-09-2019Øst1-2 div 2. rundeStokkebjerg Skov
08-09-2019Nord1. - 3. divisionSjørup plantage
08-09-2019Nord1. - 3. divisionSjørup plantage
08-09-2019Nord1. - 3. divisionSjørup plantage
10-09-2019ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
11-09-2019NordNordjysk-Nat 1Alstrup Krat
14-09-2019ØstDM Stafet & LangGrib Skov Mårum
15-09-2019ØstDM Stafet & LangGrib Skov Mårum og Søskoven
18-09-2019NordNordjysk-Nat 2Søheden Skov
22-09-2019ØstOp/ned 1-3 divTeglstrup Hegn
22-09-2019SydDivisionsmatch 2. og 3. div.Munkebjerg
22-09-2019SydDivisionsmatch 2. og 3. div.Munkebjerg
25-09-2019NordNordjysk-Nat 3?
28-09-2019NordRebild 2-Dages?
29-09-2019NordRebild 2-dagesRold Skov Vælderskoven
03-10-2019NordNordjysk-Nat 4?
06-10-2019SydDM HoldAls Nørreskov
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
09-10-2019NordNatteravn?
12-10-2019NordMTBO Lang?
13-10-2019ØstKredsløbStore og Lille hareskov
13-10-2019NordMTBO Mellem?
13-10-2019NordLøvfaldsløbetVesterskoven
20-10-2019ØstKredsløbRavnsholt Skov
23-10-2019NordNatteravn?
25-10-2019ØstHöst-OpenRønne By
26-10-2019ØstKUM weekend?
26-10-2019ØstHöst-OpenBegge etaper
26-10-2019ØstHöst-OpenRø Plantage
27-10-2019NordNordjysk-DagTversted Klitplantage
27-10-2019ØstKUM weekendJægersborg Hegn
27-10-2019ØstHöst-OpenHammeren
30-10-2019NordNatteravn?
02-11-2019NordEfterårsstafettenHørby Plantage
06-11-2019NordNatteravn?
10-11-2019NordNordjysk-Klub-DagTranum?
10-11-2019ØstJættemilenGribskov Syd
13-11-2019Østnatcup 2. afdeling-
07-12-2019ØstVintercup?
08-12-2019NordVinterlang?
21-12-2019ØstVintercup?
04-01-2020ØstVintercup?
05-01-2020NordNytårsløbetMariager Byskove
12-01-2020NordVinterlang?
18-01-2020ØstVintercup?
19-01-2020NordVinterlang?
26-01-2020ØstVinterlang?
01-02-2020ØstVintercup?
09-02-2020NordVinterlang?
16-02-2020NordVinterlang?
18-03-2020ØstSM Nat?
21-03-2020NordDM NatVrads Nord
28-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
29-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
09-04-2020SydPåskeløb-
10-04-2020SydPåskeløb-
11-04-2020SydPåskeløb-
19-04-2020ØstKredsløb (75. Stifinderløb)?
22-04-2020ØstMTBO Camp?
23-04-2020ØstMTBO Camp?
24-04-2020ØstMTBO Camp?
25-04-2020ØstMTBO Camp?
26-04-2020ØstMTBO Camp?
03-05-2020Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
03-05-2020Øst1-2 division 1. runde?
03-05-2020NordGudenådysten?
03-05-2020NordGudenådysten?
08-05-2020NordNordjysk-Lang?
09-05-2020ØstSM weekend?
10-05-2020ØstSM weekend?
16-05-2020SydFynsk Sprint Cup-
17-05-2020Øst3-6 division 1. runde?
21-05-2020NordNordjysk-Stafet?
23-05-2020NordMix sprint stafetMariager
24-05-2020NordDM Sprint-
05-06-2020DOFTestløb 2020Hillerød
06-06-2020DOFTestløb 2020Gribskov Mårum
07-06-2020DOFTestløb 2020Gribskov Mårum
09-08-2020NordKlitløbet?
15-08-2020NordJFM Stafet-
16-08-2020NordJFM Lang-
23-08-2020NordDivisionsmatchRold Skov Nørreskoven
23-08-2020Øst1-2 div 2. runde?
29-08-2020ØstDM Mellem-
30-08-2020ØstMidgårdsormen-
06-09-2020Øst3-6 division 2. runde?
12-09-2020SydDM Stafet-
13-09-2020SydDM Lang-
16-09-2020NordNordjysk-Nat 1?
20-09-2020Øst1-3 Division op/ned?
23-09-2020NordNordjysk-Nat 2Søheden Skov
27-09-2020Øst3-6 div op/ned?
30-09-2020NordNordjysk-Nat 3?
04-10-2020NordDM Hold-
07-10-2020NordNordjysk-Nat 4?
11-10-2020NordLøvfaldsløbet?
23-10-2020ØstHöst-Open?
24-10-2020ØstHöst-Open?
25-10-2020NordDM Ultralang-
25-10-2020ØstHöst-Open?
31-10-2020NordEfterårsstafetten?
15-11-2020ØstJættemilen 2019?
20-03-2021ØstDM Nat?
29-05-2021ØstDM sprint-
30-05-2021ØstDM sprint-
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalen?
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF