Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
13-08-2019NordRanders by-orienteringRanders
14-08-2019ØstSkovcupBøndernes Hegn
16-08-2019ØstMTBO Kort MellemdistanceSt. Dyrehave og Egedam
17-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
17-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
17-08-2019ØstMTBO Sprint & LangRude Skov Nord, Bistrup Hegn
18-08-2019SydJFM Stafet og LangLohals
18-08-2019ØstMTBO Sprint & LangRude Skov
21-08-2019ØstSkovcupBistrup Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. rundeGrønholt Hegn
25-08-2019Syd1. DivisionsmatchHøjgaard Skov
25-08-2019NordTOP-SprintTerndruplund og Terndrup by.
27-08-2019ØstSenSommer cupForskellige skove
27-08-2019ØstSenSommer cupGribskov
28-08-2019ØstSkovcupSlagslunde Skov
31-08-2019NordMidgårdsormenMyrhøj/Uhrehøj
31-08-2019NordDM MellemRold Skov Hesselholt
01-09-2019NordMidgårdsormenMyrhøj/Uhrehøj
03-09-2019ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
05-09-2019NordAarhus FestugesprintLangenæs, Aarhus
06-09-2019SydMTBO Sprint & MellemSollerup
07-09-2019SydMellemdistanceFrederikshåb Midt
07-09-2019SydMTBO LangHalling Skov
08-09-2019Øst1-2 div 2. rundeStokkebjerg Skov
08-09-2019Øst1-2 div 2. rundeStokkebjerg Skov
08-09-2019Nord1. - 3. divisionSjørup plantage
08-09-2019Nord1. - 3. divisionSjørup plantage
08-09-2019Nord1. - 3. divisionSjørup plantage
08-09-2019SydMTBO Sprint & MellemSvanninge Bakker
10-09-2019ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
11-09-2019NordNordjysk-Nat 1Alstrup Krat
14-09-2019ØstDM Stafet & LangGrib Skov Mårum
15-09-2019ØstDM Stafet & LangGrib Skov Mårum og Søskoven
18-09-2019NordNordjysk-Nat 2Søheden Skov
22-09-2019ØstOp/ned 1-3 divTeglstrup Hegn
22-09-2019ØstOp/ned 1-3 divTeglstrup Hegn
22-09-2019SydDivisionsmatch 2. og 3. div.Munkebjerg
22-09-2019SydDivisionsmatch 2. og 3. div.Munkebjerg
25-09-2019NordNordjysk-Nat 3Søttrup Plantage
29-09-2019NordRebild 2-DagesRold Skov Vælderskoven
29-09-2019NordRebild 2-DagesRold Skov Vælderskoven
02-10-2019NordNordjysk-Nat 4Blokhus Klitplantage
06-10-2019SydDM Hold og C-løbAls Nørreskov
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions matchGrønholt Vang
09-10-2019NordNatteravn?
12-10-2019NordMTBO Lang?
13-10-2019ØstKredsløbStore og Lille hareskov
13-10-2019NordMTBO MellemSilkeborg Vesterskov
13-10-2019NordLøvfaldsløbetVesterskoven
20-10-2019ØstKredsløbRavnsholt Skov
23-10-2019NordNatteravn?
25-10-2019ØstKUM weekendSøllerød
25-10-2019ØstKUM weekendSøllerød
25-10-2019ØstHöst-OpenRønne By
26-10-2019ØstKUM weekendJægersborg Hegn
26-10-2019ØstHöst-OpenBegge etaper
26-10-2019ØstHöst-OpenRø Plantage
26-10-2019ØstKUM Publikumsløb, put & runJægersborg Hegn
27-10-2019NordNordjysk-DagTversted Klitplantage
27-10-2019ØstKUM weekendRavneholm
27-10-2019ØstHöst-OpenHammeren
30-10-2019NordNatteravn 3Broddingbjerg
02-11-2019NordEfterårsstafettenHørby Plantage
06-11-2019NordNatteravn?
09-11-2019ØstSprintVeksø
10-11-2019NordNordjysk-Klub-DagTranum
10-11-2019ØstJættemilenGribskov Midt/Syd
13-11-2019Østnatcup 2. afdeling-
07-12-2019ØstVintercup?
08-12-2019NordVinterlang?
21-12-2019ØstVintercup?
04-01-2020ØstVintercup?
05-01-2020NordNytårsløbetMariager Byskove
12-01-2020NordVinterlang?
18-01-2020ØstVintercup?
19-01-2020NordVinterlang?
26-01-2020ØstVinterlangFrederiksberg
01-02-2020ØstVintercup?
09-02-2020NordVinterlang?
16-02-2020NordVinterlang?
05-03-2020NordNatugle 1?
12-03-2020NordNatugle 2?
18-03-2020ØstSM Nat?
18-03-2020NordNatugle 3?
21-03-2020NordDM NatVrads Nord
28-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
29-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
09-04-2020SydPåskeløb?
10-04-2020SydPåskeløb?
11-04-2020SydPåskeløb?
19-04-2020Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
19-04-2020Øst1-2 division 1. runde?
22-04-2020ØstMTBO Camp?
23-04-2020ØstMTBO Camp?
24-04-2020ØstMTBO Camp?
25-04-2020ØstMTBO Camp?
26-04-2020ØstKredsløb (75. Stifinderløb)?
26-04-2020ØstMTBO Camp?
02-05-2020ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Næstved City
02-05-2020ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Kildemarken
03-05-2020NordGudenådysten?
03-05-2020NordGudenådysten?
03-05-2020ØstSM sprint?
03-05-2020ØstSjællandssprinten 3. afd.?
08-05-2020NordNordjysk-Lang?
09-05-2020ØstSM weekend?
10-05-2020ØstSM weekend?
16-05-2020SydFynsk Sprint Cup-
17-05-2020Øst3-6 division 1. runde?
21-05-2020NordNordjysk-Stafet?
23-05-2020NordMix sprint stafetMariager
24-05-2020NordFM Sprint-
05-06-2020DOFTestløb 2020Hillerød
06-06-2020DOFTestløb 2020Gribskov Mårum
07-06-2020DOFTestløb 2020Gribskov Mårum
06-07-2020SydWOC Public Tour, 3 etaper skovFrederikshåb Vest
07-07-2020SydWOC Public Tour, 3 etaper skovHylkedal
08-07-2020SydWOC Public Tour, 3 etaper sprint?
09-07-2020SydWOC Public Tour, 3 etaper sprint?
10-07-2020SydWOC Public Tour, 3 etaper skovFrederikshåb Øst
11-07-2020SydWOC Public Tour, 3 etaper sprint?
14-07-2020NordLæsø 3-dages-
15-07-2020NordLæsø 3-dages-
16-07-2020NordLæsø 3-dages-
16-07-2020NordLæsø 3-dages-
09-08-2020NordKlitløbet?
15-08-2020NordJFM Stafet-
16-08-2020NordJFM Lang-
23-08-2020NordDivisionsmatchRold Skov Nørreskoven
23-08-2020Øst1-2 div 2. runde?
23-08-2020Øst1-2 div 2. runde?
29-08-2020ØstDM Mellem-
30-08-2020ØstMidgårdsormen-
06-09-2020Øst3-6 division 2. runde?
12-09-2020SydDM Stafet-
13-09-2020SydDM Lang-
16-09-2020NordNordjysk-Nat 1?
20-09-2020Øst1-3 Division op/ned?
23-09-2020NordNordjysk-Nat 2Søheden Skov
27-09-2020Øst3-6 div op/ned?
30-09-2020NordNordjysk-Nat 3?
04-10-2020NordDM Hold-
07-10-2020NordNordjysk-Nat 4Poulstrup Sø
11-10-2020NordLøvfaldsløbet?
23-10-2020ØstHöst-Open?
24-10-2020ØstHöst-Open?
25-10-2020NordDM UltralangMols Bjerge
25-10-2020ØstHöst-Open?
31-10-2020NordEfterårsstafetten?
15-11-2020ØstJættemilen 2020Tilvilde hegn
20-03-2021ØstDM Nat?
29-05-2021ØstDM sprint-
30-05-2021ØstDM sprint-
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalen?
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF